Drogie dzieci

Zapraszam do ćwiczeń logopedycznych. Pracujemy dalej, doskonalimy prawidłową wymowę.

Co tydzień w czwartek na stronie przedszkola w zakładce Nauczanie zdalne będę zamieszczać nowe ćwiczenia, wierszyki, rymowanki  do powtarzania w domu. W terapii logopedycznej bardzo ważna jest systematyczność, ciągłość ćwiczeń, utrwalanie. Tak, aby zdobyta umiejętność poprawnej realizacji głoski – została zautomatyzowana. To wymaga wielu powtórzeń.

Proszę, w wolnych chwilach otwórzcie zeszyt, w którym macie bardzo dużo ćwiczeń – materiału do powtarzania i powtarzajcie rymowanki, wierszyki logopedyczne, wyrazy, wyrażenia, zdania.  Pracujcie przed lustrem  - tak jak w przedszkolu na zajęciach -  macie wtedy możliwość kontrolowania ułożenia narządów mowy. Zaproście rodziców, rodzeństwo do wspólnych ćwiczeń. Wasz sukces w dużej mierze zależy od systematycznej pracy w domu.

• hanna_andrzejewska@icon-cs.pl